Podatniku, zachęcamy do korzystania z elektronicznych form obsługi

e-Urząd Skarbowy.
Znajdziesz tu m.in. Twój e-PIT (czyli zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38), wykaz mandatów karnych, twój numer mikrorachunku podatkowego (na który wpłacasz PIT, CIT i VAT) czy e-mikrofirmę (do generowania i wysyłania JPK).
Możesz się zalogować na 2 sposoby:
1. Przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną, będziesz mieć dostęp do wszystkich usług e-Urzędu Skarbowego i swoich danych.
2. Danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów), będziesz mieć dostęp do swoich danych i usługi Twój e-PIT. Pozostałe usługi e-Urzędu Skarbowego będą niedostępne.

e-Deklaracje
Możesz złożyć deklaracje elektronicznie, korzystając np. z formularzy interaktywnych. Na stronie www.podatki.gov.pl wejdź w zakładkę e-Deklaracje.
Wybierz interesujący cię podatek i pobierz odpowiedni formularz. Wypełnij formularz i podpisz go podpisem kwalifikowanym albo danymi autoryzującymi.Pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenia Odbioru (UPO).

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie możesz załatwić sprawy przeze-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym. Należy umawiać ją
z wyprzedzeniem telefonicznie pod numerem 516 231 375 lub przez usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” na stronie wizyta.podatki.gov.pl.