Uwaga na mrozy!

Tegoroczna zima wyjątkowo daje nam się we znaki. Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy o osobach, które mogą potrzebować pomocy.

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Gdy wiemy, że ktoś potrzebuje pomocy lub jest narażony na wychłodzenie dzwońmy na numer alarmowy 112. Reagujmy za każdym razem, kiedy widzimy że ktoś śpi na zewnątrz, przebywa w pustostanie czy nieogrzewanym mieszkaniu.

Prosimy mieszkańców gminy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze i samotne, w swoim najbliższym otoczeniu. W ramach sąsiedzkiej pomocy możemy zorganizować zakupy czy pomóc w załatwianiu różnych sprawy, po to, by w tym szczególnym czasie ograniczyć ich wychodzenie z domów.

Przypominamy również, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Psarach działa program „Wspieraj Seniora”, który polega w szczególności na dostarczaniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 32 267 22 62.

Nie zapominajmy także o zwierzętach. Szczególnie psy i koty nie są przystosowane do przebywania w niskich temperaturach.