Pasowanie na przedszkolaka

21 listopada 2011 roku dzieci z Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Sarnowie, już po raz dwunasty, zostali pasowani na przedszkolaka. Na uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarium naszego przedszkola przybyli: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy Psary Mirella Barańska-Sorn, Dyrektor Szkoły Małgorzata Barańska, Dyrektor Domu Dziecka w Sarnowie Zenon Piwko, bibliotekarz Krystyna Białas, radni gminy Psary: Grażyna Polasiak,[nbsp] Aleksander Jewak oraz rodzice.

Pasowanie na przedszkolaka to jeden z najważniejszych dni w roku, szczególnie dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przybyły do naszego przedszkola. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Dyrektor przedszkola Ewa Sus każdemu pasowanemu przedszkolakowi, a było ich czterdziestu czterech, wręczyła znaczek z logo placówki. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a książki otrzymane od zaproszonych gości wzbogacą przedszkolną bibliotekę. Jednak największą atrakcją był akumulatorowy skuter, podarowany przedszkolakom przez Wójt Gminy Psary Tomasza Sadłonia.

[nbsp]