Pasowanie na Ucznia

19 październik 2020

 

 

Każdego roku w naszej szkole witamy nowych uczniów – pierwszoklasistów. Wrzesień to miesiąc przeznaczony na adaptację dzieci do nowego środowiska. Uczniowie poznają szkołę, jej pracowników, uczą się zasad i zwyczajów w niej panujących, a także przygotowują się do bardzo ważnego wydarzenia, którym jest Pasowanie na Ucznia.

We wtorek 29 września uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach złożyli uroczyste ślubowanie. Pasowania na ucznia dostąpiło 31 dzieci.

Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej szkoły. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe z uśmiechem na twarzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Następnie Dyrektor szkoły Pani Dorota Pronobis-Kościńska za pomocą symbolicznego pióra dokonała Pasowania na Ucznia, a wychowawcy wręczyli podopiecznym pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń i Sekretarz Gminy Psary Pani Mirella Barańska-Sorn złożyli pierwszakom życzenia oraz wręczyli ufundowane przez Gminę Psary upominki, do życzeń dołączyli się rodzice przekazując swoim pociechom Rogi Obfitości.

Ten dzień był pełen emocji, miłych wrażeń i na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci, rodziców, wychowawców.