Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

27 sierpień 2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Przed nami nietypowy i trudny rok szkolny. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa i zdrowia nauka będzie zorganizowana w inny sposób niż dotychczas. W związku z tym obowiązkowo należy zapoznać się z Wewnątrzszkolnymi procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie szkoły.

 

- Każda klasa będzie uczyć się w wyznaczonej sali, za wyjątkiem wychowania fizycznego, informatyki i fizyki.

- Na przerwach zaleca się noszenie maseczek lub przyłbic.

- Zakaz biegania, przemieszczania się pomiędzy piętrami, za wyjątkiem korzystania z toalety, przejściem na zajęcia w-f, informatyki, stołówki.

- Szafki szatniowe klas I – III ustawione będą w pobliżu klas, szatnie dla klas IV – VIII również zostały rozdzielone. 1 IX nie korzystacie z szatni.

- Zróżnicowane będą przerwy międzylekcyjne. Uczniowie klas I – III w innym czasie niż IV-VIII. Szczegółowy regulamin funkcjonowania uczniów w szkole w czasie pandemii przedstawią wam wychowawcy. Zostanie również zamieszczony na stronie internetowej w zakładce dla ucznia.

 

1 września 2020 r. nie będzie uroczystej inauguracji roku szkolnego. Uczniowie klas II – VIII przychodzą do szkoły na godzinę 9.00 (z zachowaniem bezpiecznej odległości, wyposażeni w maseczki) i udają się bezpośrednio do klas zgodnie z wykazem zamieszczonym na stronie internetowej. Rodzice nie wchodzą do budynku. Najistotniejsze informacje dla rodziców będą cyklicznie przekazywane przez wychowawców. Wychowawcy przekażą plan lekcji oraz przedstawią nowe zasady funkcjonowania szkoły. Spotkanie z wychowawcami jest zaplanowane do godziny 10.00.

Dzieci rozpoczynający naukę w klasie I przychodzą na 10.30 w towarzystwie jednego rodzica, zaopatrzonego w maseczkę i rękawiczki, udają się do sal wskazanych przez wychowawców.

 

Dowóz w dniu 1 IX :

8.40 – Góra Siewierska ul. Kościuszki

8.45 – Góra Siewierska Remiza

8.50 – Strzyżowice Belna

W pozostałe dni autobus jeździ wg tras i godzin z ubiegłego roku. Na przystanku i podczas podróży autobusem obowiązują zasady takie jak w komunikacji publicznej (maseczki lub przyłbice zasłaniające nos i usta).

Odwóz ze szkoły o godzinie 10.00

 

Żywienie rozpocznie się od 14.09. Do 09.09. należy odesłać zgłoszenie do pani intendent.

Wnioski do świetlicy, po zapoznaniu się z procedurami, należy pobrać ze strony internetowej (dokumenty szkoły) i przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dyrektor ZSP NR 1

Dorota Pronobis-Kościńska