Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

08 czerwiec 2020

 

W dniach od 30 maja do 7 czerwca przypadają obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu wspieranie emocjonalnego zdrowia dzieci i młodzieży.

Co roku też Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństw. Ma to również związek z obchodzonym 8 maja Dniem Bibliotek i Bibliotekarzy. O tym, że biblioteka i praca bibliotekarza jest bardzo ważna, zwłaszcza dla młodych ludzi (uczniów różnych szkół), chyba nie trzeba przekonywać nikogo. Choć mamy wiele propozycji lektur w wersji elektronicznej (zwłaszcza w tym okresie), to jednak chętnie sięgamy po tradycyjną książkę w wersji papierowej, po którą zwykle udajemy się właśnie do biblioteki.

 

Aby promować czytanie i czytelnictwo chętni uczniowie naszej szkoły przygotowali lapbooki dotyczące wybranej przez siebie książki (w tym także lektury szkolnej).

A prace wykonali: Agata Sarna, Zofia Jednorowska, Julia Sobczyk, Julia Neugebauer, Marcel Majcherczyk, Tomasz Mikielka, Stanisław Sypion, Karolina Grochowalska, Maksymilian Brzózka i Maja Kalika. Gratulujemy uczniom pomysłu i chęci!

'