Podziękowanie Ojcu Świętemu w 100. rocznicę urodzin

18 maj 2020

 

 

Dziś wszyscy pamiętamy o wielkim człowieku, naszym rodaku – papieżu Janie Pawle II oraz o przypadającej właśnie 18 maja 100. rocznicy jego urodzin. Nie zapomnieli o tym wydarzeniu także uczniowie naszej szkoły, a swoją pamięć wyrazili w słowach osobistego podziękowania skierowanego do Ojca świętego. Jan Paweł II na zawsze pozostanie dla nas wzorem patriotyzmu i człowieczeństwa zakorzenionego w świecie chrześcijańskich wartości. Uczniowie klas młodszych wyrazili swoją wdzięczność i uczcili rocznicę urodzin papieża wykonując ozdobne podziękowania, zaś siódmo- i ósmoklasiści dziękowali Ojcu Świętemu formie listu, wiersza, a nawet kartki z pamiętnika. A za co dziękowali? Przekonajcie się sami, poniżej nazwiska autorów i ich prace.

Marcel Majcherczyk, Agata Sarna, Karolina Grochowalska, Maksymilian Brzózka, Maja Kalika, Julia Sobczyk, Tomasz Mikielka, Bartosz Ciemięga, Piotr Drogosz, Iga Mścichowska, Jakub Adamczyk, Jakub Kozieł, Stanisław Sypion i Julia Sibielak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiersz:

„Gest z Nieba”

Tak długo się nie ma.

A My dalej trzymamy Cię w naszych sercach.

Jesteś.

Jesteś kimś ważnym dla nas wszystkich.

Twoje słowa dawały nam dużo otuchy i szczęścia.

Twe urodziny.

W twe urodziny nasze serca zabiły ponownie.

Ponownie zawitał uśmiech na naszych twarzach.

Jesteśmy.

Jesteśmy z Tobą myślą i dobrym słowem.

Byłeś.

Byłeś najwspanialszym człowiekiem,

od którego można się było dużo nauczyć.

Ucz. klasy 8

S

List:

Strzyżowice , 04.05.2020r.

                                                                                                                   Drogi Janie Pawle II

 

Jestem uczniem Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach. Piszę do Ciebie list, aby podziękować Ci za to ze byłeś papieżem jakiego nigdy wcześniej nie było.

Jako Papież nadal pozostałeś „normalnym” człowiekiem, który przede wszystkim był tolerancyjny dla innych. Dla Ciebie nie miało znaczenia czy ktoś był biedny, czy bogaty. Czy był „biały” czy „czarny”. Dla każdego miałeś dobre słowo i każdego tak samo traktowałeś. Dziś bardzo tego ludziom brakuje.

Dziękuję Ci, że potrafiłeś znaleźć wspólny język młodymi ludźmi , lubiłeś góry i wspinaczki górski, przez to byłeś mi bliski. W górach pięknie widać przyrodę i tam najłatwiej znaleźć Boga.

Dziękuję Ci, że reprezentowałeś Polskę na całym świecie, że mogliśmy być dumni z Papieża Polaka.

JA osobiście podziwiam Cię i chciałbym tak jak Ty podróżować po świecie, szanować każdego człowieka bez względu na kolor skóry a przede wszystkim kochać przyrodę i zwierzęta oraz Boga.


                                                                                                                                    Uczeń klasy 7