Jesienny konkurs rozstrzygnięty

05 listopad 2019

Jesienny konkurs rozstrzygnięty


Co roku w jesiennych ogródkach dojrzewają dostojne dynie, a w głowach naszych  uczniów rodzą się pomysły jak je wykorzystać do dekoracji domów. Tak było i tym razem. W poniedziałkowy ranek w szkole pojawiły się wspaniałe i niepowtarzalne lampiony z dyni. Miały różne wielkości i kształty. Łączyła je jednak wspólna cecha - były wykonane bardzo pomysłowo i starannie.
Ten jesienny konkurs to okazja do wspólnej rodzinnej zabawy,  w wyniku której powstają arcydzieła rzeźbiarskiego kunsztu. Tym razem do konkursu przystąpiło 22 uczniów, a właściwie dyń, które za sprawą sobie tylko znanych narzędzi ich twórców zamieniły się w koty, czarownice, głowy z fantazyjnymi fryzurami i kapeluszami, zwykłe lampiony i wiele innych postaci.
Rozstrzygnięciem zajęli się sami uczniowie, którzy w drodze losowania orzekli, iż naj… naj… jest czarny kot i to on, a właściwie jego właścicielka - Liliana Zgajewska z klasy II a - zasługuje na I miejsce.  Największą ilość głosów zdobyły prace następujących uczniów: Pawła Ciepieli z klasy IV, Julii Fabiś z klasy II a i Alicji Kopki z klasy II b. Szczególne uznanie pani dyrektor i wyróżnienie otrzymują lampiony Artura Drogosza z klasy III i Łukasza Zarychty z klasy VII b.
Efekt jest cudowny wieczorową porą, kiedy zapalone lampiony rozświetlają wejście do   naszej szkoły.
Sponsorem nagród jest firma ubezpieczeniowa „WIENER - VIENNA INSURANCE GROUP”, której przedstawicielem jest pani Anna Nikodem i to ona przekazała nam nagrody. Dziękujemy.
Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych  do udziału w konkursie w przyszłym roku.