Narodowe Czytanie 2019

13 wrzesień 2019

9 września 2019 roku w naszej szkole odbyła się kolejna odsłona akcji ”Narodowego Czytania”, nad którą patronat honorowy sprawuje para prezydencka. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest nie tylko popularyzacja czytelnictwa czy zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, ale przede wszystkim wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej, nauka szlachetności, uwrażliwienie na ludzką krzywdę czy wreszcie przypomnienie naszej historii. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Są to teksty, które pokazują polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem, a co najważniejsze są nadal aktualne. W naszej szkole pani dyrektor Dorota Pronobis – Kościńska oraz nauczycielki języka polskiego pani Bożena Nobis Siudak i pani Sylwia Sobczyk czytały wszystkim uczniom fragmenty następujących nowel: Marii Konopnickiej „Dym”, Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki, wrony...i Bolesława Prusa „Katarynkę”.Na zakończenie spotkania panie zachęciły wszystkich do sięgania po różne lektury i zwróciły uwagę na korzyści płynące z czytania książek.