„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….”

21 grudzień 2018

              

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….”

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to niezwykle radosny czas. Sprzyjają temu kolorowe dekoracje w naszych domach, w szkole, w sklepie czy nawet na ulicy. Ogarnia nas też wtedy przysłowiowa gorączka zakupów, zwłaszcza kupowanie prezentów dla najbliższych. Kiedy wreszcie trochę zmęczeni, ale spokojni i szczęśliwi wyczekujemy Świąt, chętnie wsłuchujemy się w piękne melodie kolęd i pastorałek. Podobnie było i w naszej szkole. W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, jak co roku, cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby najpierw wysłuchać wspaniałego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Agencji Artystycznej „Violino”. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, po czym wszyscy udali się do swoich klas na wigilię z wychowawcą.

No cóż, choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze parę dni, taki dzień w naszej szkole jest tylko jeden raz do roku.