III Gminny Złaz Turystyczno-Krajoznawczy - Wędruj z nami jesiennymi szlakami

09 październik 2018

W ostatnią sobotę września odbyła się trzecia edycja złazu krajoznawczo-turystycznego organizowanego przez naszą szkołę. Drużyna naszej szkoły wędrowała w tym roku trasą żółtą. Wystartowaliśmy spod budynku Szkoły Podstawowej w Sarnowie. Przemierzając trasę bocznymi ulicami tej miejscowości odkryliśmy gdzie przebiega rurociąg, znajduje się leśniczówka i stadion „Błękitnych”. Przemierzając ulicę Graniczną przeszliśmy pod drogą szybkiego ruchu na Stachowe. Pogoda i humory dopisały. Idąc podziwialiśmy nie tylko piękne widoki mieniące się kolorami złotej polskiej jesieni, ale również nowe elementy krajobrazu takie jak hale  FM Logistic . Pomiędzy Psarami a Gródkowem, w czasie przerwy na posiłek rozpoczęliśmy konstruowanie jesiennego totemu oraz próbę relacji z trasy przy akompaniamencie muzycznym. Wędrując polnymi drogami Psar wspominaliśmy poprzednie edycje złazu i najbardziej udane wycieczki. Meta na stadionie „Iskry” jak co roku przywitała nas smacznym pączkiem i soczkiem. Rozstrzygnięte zostały dwa konkursy. Pierwsze miejsce na jesienny totem zdobyła drużyna z Gródkowa, a zwycięzcami relacji z trasy została nasza drużyna. Nagrody wręczył Wójt Gminy Psary pan Tomasz Sadłoń. Uczestnicy tegorocznej edycji otrzymali pamiątkowe przypinki. Za rok kolejna wyprawa na gminne szlaki.