Szlachetna paczka - podsumowanie

22 grudzień 2022

Za nami Weekend Cudów. Dzieliliśmy się tym co mamy, wiedząc, że zmieniamy czyjąś codzienność.

Paczka to nie tylko pomoc materialna. Dzięki Paczce - i to najważniejsze - potrzebujący znów poczuli się zauważeni i ważni. Ktoś zechciał poznać ich historię. Wybrał ich i przygotował pomoc.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

A oto kilka słów podziękowania i relacja z przekazania paczki przez wolontariusza zajmującego się rodziną pani Kasi.

Chciałabym bardzo podziękować za wybranie Rodziny którą się opiekowałam. Dziękuje za tak duże zaangażowanie w organizacji całej paczki dla nich. Chce podziękować całej Placówce, nauczycielom, podopiecznym oraz rodzicom dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 za poklady życzliwości i dobrego serca. Życzę wszystkim wesołych, spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego 2023 Roku.

Pani Katarzyna wraz z dziećmi czekała na nas już od samego rana z niecierpliwością. Chłopcy, kiedy wnosiliśmy pakunki, nie mogli doczekać się kiedy będą mogli już je otwierać. Kobieta była zszokowana ilością paczek. Bartkowi, przy otwieraniu swoich wymarzonych butów sportowych popłynęły łzy po policzkach i zaczął je przytulać. Paweł, kiedy zobaczył grę planszową od razu chciał z nami zagrać. W pani Katarzynie zachwyt wzbudził piękny, duży i ciepły koc. Nowe, ciepłe ubrania zimowe spodobały się chłopcom, ale przymiarki chcieli zrobić na spokojnie, jak rozpakują wszystkie prezenty.  Radości, zachwytu i wzruszeń nie było końca. Wyściskaliśmy się z rodziną i zostawiliśmy ich samych by mogli w spokoju cieszyć się prezentami.