Poduszka dla maluszka

30 maj 2018

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej akcji „Poduszka dla Maluszka”. Celem tej akcji jest zbieranie małych, kolorowych poduszeczek dla podopiecznych Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca . Poduszki te są podarkiem dla ciężko, a nawet nieuleczalnie chorych dzieci z wadami serca, które na co dzień przebywają w szpitalach.

Tegoroczna zbiórka okazała się być bardziej owocna, gdyż udało nam się zebrać więcej poduszek jak w roku poprzednim. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale także nasze przedszkolaki . Jako Zespół Szkolno- Przedszkolny w Strzyżowicach udało nam się łącznie zebrać 73 kolorowe poduszeczki. Warto nadmienić, że 19 sztuk z łącznej ilości podarowali uczniowie klasy IVa. Uczniowie Ci postanowili zrezygnować z własnych prezentów mikołajkowych na rzecz dzieci chorych. Ten piękny gest dodatkowo przyozdobili naklejkami z napisem „Pomagam”.

Warto jest pomagać dlatego cieszymy się, że nasza pomoc okazała się być tak owocna. Z pewnością powrócimy do tej akcji w przyszłym roku.

Szkolny Klub Wolontariatu „ Pomocna dłoń”

ZSP nr 1 w Strzyżowicach

 Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ!