Sznupek w naszej szkole

30 maj 2018

„Bezpieczne dziecko w bezpiecznym świecie”

Bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet nie tylko rodziców, ale również pracowników placówek oświatowych. Każdego roku we wrześniu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Strzyżowicach odbywają się zajęcia związane z bezpieczeństwem. W tym roku szkolnym 18 września gościliśmy przedstawicieli Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach, którzy wraz ze Sznupkiem przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy w drodze do i ze szkoły. Przeprowadzono również konkursy z nagrodami sprawdzające ich wiedzę. Uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe maskotki, aby mały Sznupek przypominał im o rozwadze na ulicy. Z kolei uczniów klas starszych w tym dniu odwiedził przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji. Podczas spotkania przeprowadził prelekcję związaną z uzależnieniami, w szczególności niebezpieczeństwem stwarzanym przez dopalacze.

W tym dniu odbyła się również szkolna uroczystość pod hasłem „Bezpieczne dziecko w bezpiecznym świecie”. W trakcie imprezy uczniowie klas I – III zaprezentowali piosenki o szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa. Zaś uczniowie klas IV – VI recytowali własne wiersze nagrodzone w szkolnym konkursie literackim „Bezpiecznie przez cały rok”. Na koniec podsumowano szkolne konkursy dotyczące bezpieczeństwa i wręczono nagrody. Nagrody otrzymało 19 uczniów z klas młodszych i 13 z klas starszych.

Ten bardzo ciekawy, a zarazem profilaktyczny program artystyczny został zaprezentowany rodzicom i mieszkańcom Strzyżowic podczas imprezy środowiskowej zwanej Świętem Pieczonego Ziemniaka, która miała miejsce 19 września w Strzyżowicach.

 Zdjęcia do zobaczenia w galerii TUTAJ!