Szalone dni w naszej szkole

26 wrzesień 2018

Realizacja projektu "Szalone dni w naszej szkole".

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018 roku obchodzono w naszej szkole światowy dzień tabliczki mnożenia. W tym dniu nauczyciele zorganizowali uczniom konkursy związane z tabliczką mnożenia. W klasach starszych wyłoniono klasowych mistrzów. Mistrzowie ci zostali nagrodzeni ocenami bardzo dobrymi z matematyki.

 

 

 

 

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

 

 Autorem tego pomysłu jest Peter Reynolds, który napisał książkę " Dot". książeczka ta opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Vashti jest nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy we własne możliwości. Jest to opowieść o rysowaniu dzieł z użyciem kropek i dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania olbrzymiej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki obchodzone 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Organizowanych jest wiele działań, które pomagają odkryć dzieciom w sobie talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole też powstawały kropkowe dzieła sztuki wzorowane na rysunkach aborygenów. Ogłoszono konkus na najpiękniejszy kropkowy rysunek. Zwyciężcą okazała się klasa III. Gratulujemy!!! Oczywiście nie obyło się bez kropkowego stroju i kropkowych zabaw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIATOWY  DZIEŃ KUNDELKA

 

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Kundel jako pies, który nie należy do żadnej rasy jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Opowiadaliśmy o naszych wielorasowych psach, doświadczeniach z nimi związanych. Ważne wiadomości o tym, jak należy opiekować się psem, przekazali nam dumni posiadacze tych czworonogów. Na koniec stworzyliśmy plakaty powiązane z tym dniem.

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta - 5 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest dniem w którym można przypomnieć sobie wielu bohaterów z dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają rozpoznać zło. W tym dniu uczniowie przebtrali się za ulubionmych bohaterów bajkowych i wzięli udział w wielu bajkowych konkursach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

Z okazji Hello World  Day - światowedo Dnia Życzliwości i Pozdrowień obchodzonego w dniu 21 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole tydzień życzliwości. Przesłaniem tego tygodnia było bycie dla siebie życzliwym i rozwiązywanie pokojowe wszelkich konfliktów. jest to akcja, której celem jest wzmocnienie właściwych zachowań uczniów naszej szkoły w szczególności kultury słowa, doskonalenie empatii, zachęta do wolontariatu poprzez pomoc kolegom w różnych sytuacjach oraz budowanie postawy szacunku wobec siebie. W klasach powstawały kodeksy życzliwości oraz gazetki z cytatami na jej temat. Stworzono też " drzewo Życzliwości" na którym chętni uczniowie  mogli przyczepić karteczki w formie liści z życzeniami, pozdrowieniami i podziękowaniami skierowanymi do całej społeczności szkolnej, nauczycieli i rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy z nas posiadał swojego pluszowego misia. Wiele razy był dla nas kumplem do zabawy, kompanem w podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Obchodzi swoje urodziny 25 listopada, W tym dniu przynieśliśmy do szkoły nasze pluszaki. Braliśmy udział w wielu konkursach typu rozpoznawanie imion misiów z bajek , picie małego co nieco - miodku- na czas. Na koniec wykonaliśmy z krepiny pluszowe misie.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KREDKI

 

Święto to przypadające na 26 listopada  znacznie wiąże się z najmłodszymi, ponieważ to właśnie dzięki kredkom mogą oni wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie również rozwija wyobraźnię więc tym bardziej należy zachęcać dzieci do tej zabawy. Zaprosiliśmy więc do niej dzieci, które przyniosły różne rodzaje kredek.  Nauczyliśmy się również śpiewać piosenkę " Kolorowe kredki". Obejrzeliśmy film edukacyjny poświęcony produkcji kredek świecowych i ołówkowych. Na koniec nadszedł czas na konkurs plastyczny - najładniej ozdobiony kontur kredki.