Palce lizać - akademia kulinarna

26 wrzesień 2018

" PALCE LIZAĆ CZYLI AKADEMIA KULINARNA"

 

Zajęcia kulinarne są doskonałym źródłem wiedzy dla uczniów. Ze względu na wielorakie doznania zmysłowe zajęcia w kuchni są sposobnością do poznawania otoczenia i integracji zmysłów w naturalnych i niewymuszonych sytuacjach. Najlepszym sposobem poznawania świata jest nauka poprzez własne doświadczenie, czyli odkrywanie świata. Młodsze dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach praktycznych, uważają je za bardzo atrakcyjne i potrzebne, chętnie podpatrują co się dzieje w kuchni.Z pomocą naszej pani kucharki zaczynamy uczyć się gotować - w każdy wtorek na 6 godzinie lekcyjnej.

NASZA GRUPA

 

 Wspólnie pod czujnym okiem pani kucharki ustaliliśmy kodeks bezpiecznego zachowania podczas zajęć kulinarnych. Teraz już dobrze wiemy jak bezpiecznie posługiwać się podstawowym sprzętem kucharskim.

PIZZA ARBUZOWA

Pierwszym posiłkiem jaki przygotowaliśmy była pizza .......arbuzowa czyli pizza na słodko. Duże kawałki  arbuza posmarowaliśmy truskawkowym jogurtem jogobella. Potem nakładaliśmy różne owoce, a na koniec bita śmietana. Pychota !!!!!

 

 

 

 

 

 

 

KOLOROWE MASŁO

Dzisiaj podczas zajęć kulinarnych przygotowywaliśmy kolorowe masło. Pokroiliśmy szczypiorek i rzodkiewki, wymieszaliśmy z masłem dodając koncentrat pomidorowy. Taką masą posmarowaliśmy świeże bułeczki. A potem nadszedł czas na zjadanie tych pyszności.

 

 

 

 

 

 

ZAPIEKANKI

A dziś coś na gorąco. Cudowne zapiekanki. Bułeczki posmarowane masłem, z żółtym serem, wędliną, pomidorem i ogórkiem, zapiekane w piecu. A na to nieodłączny ketchup.

A potem...… mniam.... mniam. Możecie nam zazdrościć!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPAGHETTI

 

Nadszedł czas na wielkie wyzwanie. Przygotowaliśmy dzisiaj spaghetti. Najpierw podsmażyliśmy cebulkę. Dodaliśmy do niej mięso. Gdy mięso się poddusiło, dodaliśmy do niego sos do spaghetti fix. W tym samym czasie z pomocą panu kucharki ugotowaliśmy makaron. a potem...… jedzonko!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NALEŚNIKOWE SZALEŃSTWO

 

Dziś postanowiliśmy trochę zaszaleć i zrobić coś pysznego. Trochę mleka, mąki, jedno jajko..............a potem słodkie szaleństwo. Naleśniki były przepyszne!!!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OWOCOWE SZASZŁYKI

Wiemy, że owoce są pyszne i zdrowe i powinniśmy je jeść. aczkolwiek nie każdy z nas je lubi. Więc.....zrobiliśmy z nich szaszłyki i są teraz przesmaczniaste!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HOT DOGI

Niestety każdy z nas czasami lubi niezbyt zdrowe rzeczy. Podobno są najsmaczniejsze. Dziś nadszedł więc czas na coś pysznego, ale niezdrowego. Paróweczka, bułeczka, ketchup i już hot dog gotowy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOKTAJL OWOCOWY

 W upalne dni przychodzi nam ochota na naprawdę coś zimnego, soczystego i pożywnego. Co by tu zrobić? oto nasz pomysł na przepyszny koktajl.

 

 

 

 

 

 

 

WAFLE

A teraz coś na słodko.....aczkolwiek cukier nie jest zbyt zdrowy, ale od czasu do czasu coś nam się należy przecież! taki mały zwązek zwany serotoniną, a będący jednym z najważniehszych neuroprzekaźników w mózgu, odpowiedzialny za procesy zasypiania, kontrolę nastroju i samopoczucia. Więc nadeszła pora na wafle z przeróżnymi składnikami - dżemem, miodem, nutellą, sosem czekoladowym, masą karmelową,......... po prostu mniam mniam!

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 WIOSENNE KANAPKI

Nadszedł czas wiosennych nowalijek więc pomyśleliśmy, że warto je skosztować, ale najpierw je samemu przygotować. Wtedy smakują jeszcze lepiej. Przynieśliśmy wszystko to co nam najbardziej smakuje i do dzieła.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 HAMBURGERY

Mieliśmy smaka na hamburgery. Ale nie takie z budki fast food, tylko takie domowej roboty. Więc w ruch ruszyły bułki, ser żółty,  pomidory, ogórki i inne pyszności. Oczywiście nie zabrakło też mięska smażonego przez nas, a moczonego w mleku Potem wszystko do piekarnika i zajadamy! Takiej pyszności jeszcze nie jedliśmy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

 

 

 

W  tym roku szkolnym nasze zajęcia kulinarne dobiegły końca. Chcemy bardzo serdecznie podziękować za pomoc paniom kucharkom, które zawsze "gotowały" z nami oraz rodzicom za zakup produktów żywnościowych.

 

DO ZOBACZENIA W ROKU SZKOLNYM 2019 / 2020.