m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Eko - Szopka w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach

Chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami do Strzyżowic 16 stycznia powrócił magiczny nastrój świąt. W tym dniu w szkole odbyło się podsumowanie konkursów o tematyce bożonarodzeniowej, czyli konkursu plastycznego „Szopka Bożonarodzeniowa” i konkursu „Malowanie na ekranie – kartka świąteczna”.

Oprawę uroczystego wręczenia nagród autorom wyróżnionych prac stanowiły przedstawienia jasełkowe, występy muzyczne oraz wokalne w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkoły.

W tym roku organizatorzy postanowili wzbogacić cele konkursu o rozwijanie świadomości ekologicznej i zaproponowali wykonanie szopki z materiałów wtórnych. Pomysłowość autorów prac zachwyciła nie tylko jury, a wybór najciekawszych szopek był bardzo trudny. Najczęściej używanymi materiałami była makulatura i tworzywa sztuczne.

W kategorii klas I – III nagrody za wyróżnione prace otrzymali: Ewa Hanak, Julia Trzcionka, Jakub Zbojak, Julia Jędrusik, Michał Prostacki, Oliwier Bijak, Magdalena Waluga, Julia Drzewosiewska, Aleksandra Zaporowska, Natalia Tadra, Natalia Musiał i Kinga Cichoń.

W kategorii klas IV – VI laureatami zostali: Dawid Mańka, Karolina Nowak, Jakub Skórka, Kacper Skórka, Emilia Musiał, Maja Sarwa, Wiktoria Białas, Gracjan Gwizd, Julia Ciemięga i Karolina Trzęsimiech.

Bardzo ciekawe i pomysłowe były również kartki świąteczne wykonane myszką komputerową. W kategorii klas I – III konkursu „Malowanie na ekranie” nagrody otrzymali: Piotr Jakóbczyk, Konrad Radziszewski, Aleksandra Krzyżak, Julia Nędza, Izabela Borda, Julia Dróżdż i Wioleta Borda.

Laureaci w kategorii klas IV – VI to: Aleksandra Duda, Maria Skubis, Kinga Torchała, Oliwia Kil i Magdalena Kozieł.

Nagrody za udział w konkursie i wykonanie prac grupowych otrzymali również przedszkolacy.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy pomysłów i kreatywności.

Tegoroczna edycja konkursu była jednocześnie wspólną akcją ekologiczną, która pokazała jak pożytecznie można wykorzystać surowce wtórne, zrobić „coś z niczego” i to „coś pięknego”. Wyróżnione prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w Bibliotece w Strzyżowicach. Zapraszamy.