aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Informator » European Institutions and Environment Protection - Varpalota 2015

Projekt "European Institutions and Environment Protection" - Varpalota 2015

 

Krótko o projekcie

W dniach 16 – 21.08.2015 grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu, które odbywało się w węgierskiej Varpalocie. Wspólnie z nami reprezentanci z Węgier, Rumunii, Włoch, Chorwacji na zorganizowanych warsztatach edukacyjnych poznawali drogę legislacyjną w Parlamencie Europejskim oraz dowiedzieli się o zagrożeniach ekologicznych w krajach unijnych.

Podczas spotkania odbyło się kilkanaście meczów w piłkę nożną oraz ręczną młodzieżowych drużyn sportowych z poszczególnych państw. Dodatkowo podczas zajęć wieczornych młodzież miała szansę zapoznać się z kulturą oraz kuchnią państw uczestniczących w projekcie. Dodatkowymi atrakcjami były wyjazdy do Budapesztu oraz nad Balaton, gdzie młodzież mogła zregenerować swoje siły podczas kąpieli w jeziorze. Liczne zmagania sportowe o charakterze międzynarodowym, jak również możliwość wymiany myśli w języku angielskim spowodowały nawiązanie wielu znajomości i przyjaźni. Młodzież z całą pewnością opuszczała Węgry z dużo większą świadomością problemów nękających kraje Unii Europejskiej.

 

Pliki do pobrania / Downloads

 

Wideorelacje na Youtube / Films on Youtube

 

 

Zdjęcia / Photos