Konsultacje dla mieszkańców w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej

9 maja odbędą się dodatkowe konsultacje dla mieszkańców w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej.

20.04.2018

czytaj więcej
 

Przy ośrodku zdrowia w Psarach powstało oświetlenie uliczne LED

Nowe lampy LED oświetlają odcinek ul. Malinowickiej w Psarach. Wkrótce takie same lampy zostaną zamontowane na odcinkach gminnych dróg w Malinowicach, Dąbiu Chrobakowym, Sarnowie i Strzyżowicach.

20.04.2018

czytaj więcej
 

Rozpoczęto prace przy budowie ul. Zielonej w Preczowie

Ruszyły prace przy budowie odcinka drogi gminnej ul. Zielonej w Preczowie. Wykonawca przedsięwzięcia zakończył już budowę kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej w granicach pasa drogowego i przystąpił do realizacji robót drogowych.

19.04.2018

czytaj więcej
 

Żółty alarm smogowy

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na terenie województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania – informacyjny i edukacyjny. Związane jest to z przekroczeniami dopuszczalnej częstości 35 dni w roku kalendarzowym dopuszczalnego poziomu stężeń  24-godzinnych  pyłu zawieszonego PM10.

18.04.2018

czytaj więcej
 

Pracowita wiosna w ZGK

Wiosna to czas porządków i często także zmian. Nie inaczej jest w gminie Psary, a dokładniej mówiąc w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. O wiośnie zatem w rozmowie z Łukaszem Siwczykiem, dyrektorem ZGK w Psarach.

18.04.2018

czytaj więcej
 

XL - Sesja Rady Gminy Psary

Informujemy, że XL - Sesja Rady Gminy Psary, odbędzie się dnia 26 kwietnia 2018 r. o godz. 14:00 w Ośrodku Kultury w Dąbiu.

18.04.2018

czytaj więcej
 

Stypendia pomostowe. Wsparcie dla maturzystów

Jesteś ambitny, chcesz się dalej uczyć i brakuje Ci pieniędzy na ten cel? Zdobądź stypendium pomostowe na I rok studiów! Rusza XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH.

17.04.2018

czytaj więcej
 

Biblioteka to nie tylko książki. To głównie ludzie...

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W gminie Psary można skorzystać z czterech gminnych bibliotek publicznych: Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach i trzech filii w: Dąbiu, Strzyżowicach i Sarnowie.

17.04.2018

czytaj więcej
 

UWAGA. ASF NADAL GROŹNY

W związku z występującym na terenie Polski zagrożeniem afrykańskim pomorem świń zaistniała konieczność podejmowania działań zapobiegawczych, w tym monitorowania przedmiotowego zagrożenia. Wojewoda Śląski apeluję do poszczególnych służb i mieszkańców o odpowiednie zachowanie i przekazywanie wszelkich informacji o padłych, odnalezionych zwierzętach.

16.04.2018

czytaj więcej
 

W gminie Psary powstanie mieszkanie chronione

Gmina Psary otrzymała dofinansowanie na realizację projektu: „Utworzenie mieszkania chronionego w budynku po byłej szkole w Goląszy Górnej.”

13.04.2018

czytaj więcej
 

Pożary traw

Początek wiosny to szczególnie pracowitych czas dla strażaków. Wszystko za sprawą pożarów traw. Do najpoważniejszego z nich doszło w rejonie ulicy Gródkowskiej w Psarach. Dlaczego – mimo apeli i możliwych kar – ciągle wypalamy trawy, szkodząc sobie i środowisku? O tym w rozmowie z Tomaszem Kotem, komendantem gminnym OSP w gminie Psary oraz naczelnikiem jednostki OSP w sołectwie Psary.

13.04.2018

czytaj więcej
 

Konsultacje dla mieszkańców w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej

Trwa kolejny etap zbierania oświadczeń w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej i przebudowy wodociągu. 17 i 19 kwietnia zaplanowane są spotkania z mieszkańcami.

10.04.2018

czytaj więcej
 

Trwa pilna zbiórka pieniędzy na leczenie Oskara

Oskar, mieszkaniec Sarnowa, walczy z białaczką. Możliwości na leczenie w Polsce się wyczerpały, ale pojawiła się szansa w Izraelu. Trwa pilna zbiórka pieniędzy na terapię, która daje duże szanse na pełne wyleczenie.

05.04.2018

czytaj więcej
 

Program Smog Stop - Edycja 2018

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zatwierdziła "Szczególne zasady dofinansowania dla osób fizycznych realizujących inwestycje w ramach Programu Smog Stop pn.: Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji - Edycja 2018".

04.04.2018

czytaj więcej
 

Badanie ankietowe

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że od kwietnia na terenie województwa śląskiego będą przeprowadzane badania ankietowe.

04.04.2018

czytaj więcej