Biblioteka to nie tylko książki. To głównie ludzie...

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W gminie Psary można skorzystać z czterech gminnych bibliotek publicznych: Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach i trzech filii w: Dąbiu, Strzyżowicach i Sarnowie.

17.04.2018

czytaj więcej
 

UWAGA. ASF NADAL GROŹNY

W związku z występującym na terenie Polski zagrożeniem afrykańskim pomorem świń zaistniała konieczność podejmowania działań zapobiegawczych, w tym monitorowania przedmiotowego zagrożenia. Wojewoda Śląski apeluję do poszczególnych służb i mieszkańców o odpowiednie zachowanie i przekazywanie wszelkich informacji o padłych, odnalezionych zwierzętach.

16.04.2018

czytaj więcej
 

W gminie Psary powstanie mieszkanie chronione

Gmina Psary otrzymała dofinansowanie na realizację projektu: „Utworzenie mieszkania chronionego w budynku po byłej szkole w Goląszy Górnej.”

13.04.2018

czytaj więcej
 

Pożary traw

Początek wiosny to szczególnie pracowitych czas dla strażaków. Wszystko za sprawą pożarów traw. Do najpoważniejszego z nich doszło w rejonie ulicy Gródkowskiej w Psarach. Dlaczego – mimo apeli i możliwych kar – ciągle wypalamy trawy, szkodząc sobie i środowisku? O tym w rozmowie z Tomaszem Kotem, komendantem gminnym OSP w gminie Psary oraz naczelnikiem jednostki OSP w sołectwie Psary.

13.04.2018

czytaj więcej
 

Konsultacje dla mieszkańców w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej

Trwa kolejny etap zbierania oświadczeń w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej i przebudowy wodociągu. 17 i 19 kwietnia zaplanowane są spotkania z mieszkańcami.

10.04.2018

czytaj więcej
 

Trwa pilna zbiórka pieniędzy na leczenie Oskara

Oskar, mieszkaniec Sarnowa, walczy z białaczką. Możliwości na leczenie w Polsce się wyczerpały, ale pojawiła się szansa w Izraelu. Trwa pilna zbiórka pieniędzy na terapię, która daje duże szanse na pełne wyleczenie.

05.04.2018

czytaj więcej
 

Program Smog Stop - Edycja 2018

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zatwierdziła "Szczególne zasady dofinansowania dla osób fizycznych realizujących inwestycje w ramach Programu Smog Stop pn.: Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji - Edycja 2018".

04.04.2018

czytaj więcej
 

Badanie ankietowe

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że od kwietnia na terenie województwa śląskiego będą przeprowadzane badania ankietowe.

04.04.2018

czytaj więcej
 

II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Marszałek Województwa Śląskiego zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w II Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2018 w siedzibie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

03.04.2018

czytaj więcej
 

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych spokoju i wzajemnej życzliwości. Radosnego nastroju oraz wielu serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

29.03.2018

czytaj więcej
 

Zmarł Krzysztof Malczewski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Malczewskiego.

28.03.2018

czytaj więcej
 

Ruszył remont w budynku remizy OSP w Preczowie

W marcu rozpoczęto prace remontowe związane z aranżacją sali bankietowej i montażem systemu klimatyzacji w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Preczowie.

28.03.2018

czytaj więcej
 

Rozlicz PIT przez internet

Podatniku, wysyłaj wygodnie i bezpiecznie dokumenty do swojego Urzędu Skarbowego elektronicznie.

28.03.2018

czytaj więcej
 

Głos Gminy Psary Marzec

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Głosu Gminy Psary.

26.03.2018

czytaj więcej
 

Dwa miesiące dłużej na wyrobienie karty ŚKUP i zakodowanie ulgi

O dwa miesiące dłużej, czyli do końca maja, dzieci i młodzież do 16 lat mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

23.03.2018

czytaj więcej