24 listopad 2021

W ostatnim czasie wzrósł poziom osób zakażonych koronawirusem w Polsce, na dzień dzisiejszy liczba chorych wynosi 28 380. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do szczepień. Pamiętajmy, że im więcej osób będzie zaszczepionych, tym szybciej powrócimy do normalnego życia.

27 maj 2021

Po częściowym zniesieniu obostrzeń, dziś możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii, zjeść w restauracyjnych ogródkach, a nawet pójść do kina na świeżym powietrzu. A od jutra...aktualny harmonogram zmian na najbliższy weekend poniżej.

28 kwiecień 2021

Łagodzenie obostrzeń będzie możliwe jeśli w przyszłym miesiącu utrzyma się niski wskaźnik zakażeń koronawirusem w Polsce. Jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń. Otwarte galerie handlowe, siłownie, restauracje i powrót uczniów do szkół.

14 kwiecień 2021

Sytuacja epidemiczna jest nadal trudna, dlatego rząd zdecydował o utrzymaniu obowiązujących dotychczas obostrzeń do 25 kwietnia. Wyjątkiem są hotele, gdzie obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie.

08 kwiecień 2021

Pomimo zmniejszenia liczby zakażeń, sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywa pacjentów wymagających hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Z tego właśnie powodu rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.

25 marzec 2021

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wyraźny wzrost zakażeń. Od soboty, 27 marca wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą okres Świąt Wielkanocnych. Ograniczmy do minimum kontakty społeczne, a zbliżające się święta wielkanocne spędźmy w gronie swoich domowników!

18 marzec 2021

W związku ze wzrostem zachorowań związanych z brytyjską mutacją koronawirusa, podjęto decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Obostrzenia będą obowiązywały od soboty 20 marca do 9 kwietnia, więc obejmą również okres Świąt Wielkanocnych.

05 marzec 2021

Przypominamy, że w związku ze wzrostem zachorowań i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum.

02 marzec 2021

Szanowni Państwo, w związku z licznymi zachorowaniami i potwierdzonymi przypadkami COVID-19 wśród pracowników Urzędu Gminy w Psarach prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie do absolutnego minimum.

25 luty 2021

W Polsce w ostatnim czasie odnotowany został wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczona została bariera 10 tys. nowych przypadków dziennie. Tempo narastania trzeciej fali lub jej zatrzymanie zależy od naszego zachowania.