Wiwat! Wiwat! Trzeci Maj!

W dniu 3-go maja w całym kraju uroczyście obchodzono 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W naszej gminie rocznicowe uroczystości odbyły się w Dąbiu.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele Wniebowzięcia N.M.P.w Dąbiu przez ks.Edwarda Kołomańskiego z udziałem władz gminnych: Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia, Przewodniczącego Rady Gminy Jacentego Kubicy wraz z radnymi, Sekretarz Mirelli Barańskiej-Sorn i organizacji społecznych działających na terenie Gminy Psary z pocztami sztandarowymi na czele. Dalsza część uroczystości odbyła się w Ośrodku Kultury w Dąbiu.

W części oficjalnej po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Wójt Gminy Tomasz Sadłoń, który wszystkich serdecznie przywitał, a następnie przybliżył historyczne znaczenie uchwalenia Konstytucji. W części artystycznej wystąpił Zespół Śpiewaczy „Dąbie” wraz z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia muzyczne do świetlicy w kostiumowej inscenizacji słowno-muzycznej p.t. „Witaj majowa jutrzenko” oraz uczniowie Gimnazjum w Psarach.