W GOK w Gródkowie powstała sala baletowa

Od początku października w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie ruszyły zajęcia baletowe dla dzieci w specjalnie zaadaptowanej do tego celu sali.

We wrześniu w dużej sali bankietowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie zostały zamontowane profesjonalne lustra, a w połowie października sala zostanie dodatkowo doposażona w drążki baletowe. Dzięki temu przedsięwzięciu, którego koszt wyniósł 11 283,60 zł, możliwe było uruchomienie od tego miesiąca zajęć baletowych dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Zajęcia prowadzi Karolina Koziara - wykwalifikowany instruktor ze szkoły tańca Dance 4 You w Będzinie, która uważa, że ta forma taneczna jest świetną sztuką dla dzieci - Balet poprawia koordynację ruchową dziecka, wpływa na prawidłową postawę. Dodatkowo uczy koncentracji i samodyscypliny, a przede wszystkim kształtuje wrażliwość i zdolność przeżywania sztuki.

Zajęcia baletowe to kolejna propozycja spędzania wolnego czasu dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy w tym roku szkolnym. Z rozwoju oferty jest zadowolona pełniąca obowiązki dyrektora GOK Gminy Psary Magdalena Hak - Cieszę się, że po długim okresie zamrożenia zajęć w naszych ośrodkach spowodowanym pandemią Covid-19 ruszamy z kolejną nowością w swojej ofercie jaką są zajęcia baletowe. Mam nadzieję, że specjalnie wyposażona na ten cel sala będzie spełniała oczekiwania uczestników zajęć.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godz. 17:00-18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie. Zapisy: https://zajecia.gok.psary.pl/