Wystawa „Na skrzydłach pasji"

Stowarzyszenie Kobiet 18+ zrealizowało projekt I Gminna Wystawa Prac Twórców Nieprofesjonalnych „Na skrzydłach pasji". Wernisaż tej wystawy odbył się 8 października bieżącego roku. - Projekt wpisuje się w priorytetowe działania naszego stowarzyszenia - promujące kulturę, sztukę i ludzi - powiedziała Grażyna Polasiak, prezeska tej organizacji.

Przedsięwzięcie było realizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Psary w Gródkowie. Na wystawę zgłosiło swoje prace 12 twórców nieprofesjonalnych w różnym wieku, dla których - jak sami powiedzieli - tworzenie jest odskocznią od codzienności, artystycznym wyrazem swojej wrażliwości, panaceum na stresującą rzeczywistość lub po prostu sposobem na nudę. Wystawa zgromadziła prace wykonane w różnych technikach artystycznych - malarstwo, rzeźba, płaskorzeźba, rysunek, witraż, ceramika oraz rękodzielniczych: haft krzyżykowy, filcowanie, szydełkowanie, wykonywanie filcowych zabawek oraz prace z materiałów recyklingowych. Wystawę będzie można obejrzeć do 5 listopada 2021 w Ośrodku Kultury w Dąbiu.

Wspólne spotkanie podczas wernisażu, prezentacja prac i twórców, przy filiżance herbaty, w jesiennym anturażu, przyniosło wszystkim wiele miłych wrażeń i zapisało się pięknie w kalendarzu wydarzeń Stowarzyszenia Kobiet 18+. Zapraszamy na kolejne edycje naszych artystycznych projektów. Red: SK18+