Nowe zasady bezpieczeństwa od 28 grudnia do 17 stycznia

Przerwanie transmisji koronawirusa umożliwi szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczęty zostanie proces szczepień, musimy wszyscy zachować szczególną ostrożność i odpowiedzialność. Do 17 stycznia 2021 r. Przedłużony zostanie etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzone będą dodatkowe ograniczenia.

Przedłużony zostanie etap odpowiedzialności oraz wprowadzone dodatkowe ograniczenia:
• Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe,
• Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze,
• Zamknięte stoki narciarskie,
• Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego,
• 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.
Przedłużone zostaną również dotychczasowe zasady i ograniczenia.

Święta Bożego Narodzenia
Od zawsze święta Bożego Narodzenia były czasem spotkań rodziną i przyjaciółmi. Tegoroczne będą jednak różniły się od tych z poprzednich lat. Wspólnie możemy sprawić, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko COVID-19 było bezpieczne dla nas i naszych bliskich. Obowiązuje ograniczenie liczby gości – jest to łącznie maksymalnie 5 osób poza mieszkańcami.

Sylwester na nowych zasadach
Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. Dlatego zostańmy w domu i nie organizujmy imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

sm EpcoaVGUUAEN0on