Dystrybutory z wodą w budynku urzędu

Od piątku w budynku Urzędu Gminy Psary na wszystkich piętrach pojawiły się dystrybutory z wodą dla petentów i pracowników. Dzięki umieszczeniu punktów z wodą pitną urząd ograniczy zużywanie plastikowych butelek.

Zmiana sposobu zaopatrzenia w wodę pitną to może jedno z mniejszych, ale za to bardzo ważne działanie mające na celu ochronę środowiska. Woda dostarczana dotychczas w plastikowych butelkach zastąpiona zostanie wodą gazowaną w butelkach zwrotnych oraz wodą niegazowaną w dużych dystrybutorach. Dzięki takiemu rozwiązaniu wodę niegazowaną będzie można nalewać bezpośrednio do wielorazowych butelek, dzbanków, czy kubków. Zużyte szklane butelki trafią natomiast do wymiany i zwrotu, które logistycznie obsłuży dostawca. Oczywiście dla osób, które nie posiadają wielorazowych butelek czy bidonów dostępne będą na miejscu jednorazowe kubki.

Nowe umowy, które zostały podpisane pozwoliły na obniżenie kosztów w ramach tej usługi, a ograniczona ilość wytwarzanych śmieci wpłynie na zmniejszenie opłaty za utylizację plastiku. W ostatecznym rozliczeniu wszystkie opłaty związane z dostawą wody do urzędu będą zdecydowanie niższe.

Instalacja dystrybutorów przyczyni się również do promowania świadomej postawy i kształtowania nawyków korzystania z wielorazowych pojemników na wodę oraz odchodzenia od jednorazowych opakowań generujących odpady, pamiętajmy że plastik rozkłada się miliony lat.

113769245 289926372276886 65598239641805480 n