Trwają prace remontowe w Strzyżowicach

W Strzyżowicach w budynku Szkoły Podstawowej oraz na stadionie LKS Jedność Strzyżowice trwają prace remontowe.

Pracownicy gminnej brygady remontowej remontują schody zlokalizowane z tyłu Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach. Zejście to prowadzące do nowego boiska oraz placu zabaw było już w bardzo złym stanie. Schody kilka lat temu obłożono płytkami, które popękały i poodpadały. Pracownicy brygady skuli stare płytki wraz ze zwietrzałą zaprawą i klejem, następnie wykonali szalunek, by w najbliższym czasie nadlać na schody warstwę cementu. Wzmocnione i wyrównane w ten sposób schody zostaną następnie obłożone płytkami podłogowymi odpornymi na zmienne warunki atmosferyczne.

Remont schodów to pierwszy etap prac modernizacyjnych na szkolnym placu. Już w wakacje gminny samorząd przy wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach zamierza wybudować nowoczesny plac zabaw zgodny z wymaganiami rządowego programu „Radosna Szkoła”. Samorząd Gminny otrzymał informacje od wojewody śląskiego o dofinansowaniu utworzenia placu zabaw w wysokości 32.900zł. Gmina wybrała już dostawcę urządzeń zabawowych na plac zabaw, którym została firma Pro-Sympatyk z Wrocławia. Pod urządzeniami zostanie zamontowana bezpieczna nawierzchnia z poliuretanu. Plac zabaw powstanie do końca wakacji.

Gminna brygada remontowa rozpoczęła w Strzyżowicach również prace nad budynkiem szatni piłkarskiej Klubu Jedność Strzyżowice. Wymieniono już pięć sztuk drzwi zewnętrznych, sześć okien na parterze, a obecnie wykonywane jest ocieplenie i elewacja budynku. Działacze Klubu Sportowego Jedność Strzyżowice we własnym zakresie wykonują wiele prac budowlanych i instalacyjnych wewnątrz budynku. W budżecie gminy na rok 2012 zaplanowano 42 tys. zł. na kontynuację budowy szatni.

- Obecnie mamy już wykonaną instalację elektryczną na zewnątrz, a na piętrze ociepliliśmy budynek od wewnątrz, w najbliższym czasie będą również założone płyty kartonowo- gipsowe na sufitach i otynkowanie ściany. - mówi Prezes Jedności Strzyżowice Mirosław Marciniec.

Do końca września firma Comtarex przygotuje także projekt budowlany zagospodarowania całego kompleksu Jedności Strzyżowice obejmujący m. in. wykonanie nowych trybun i ogrodzenia. Red.