„Księżniczka Czardasza” oczarowała strzyżowicką publiczność

23 listopada na scenie Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach zagościła „Księżniczka Czardasza”. Przedstawienie było prawdziwą ucztą dla miłośników operetki!

Słynna operetka autorstwa Imre Kálmána powstała w 1915 roku i niedługo potem zdobyła serca wiedeńskiej publiczności. „Księżniczka Czardasza” opowiada o miłości i szczęściu, wbrew różnicom społecznym i woli rodziny. Jej główny bohater – książę Edwin – jest zakochany w węgierskiej artystce kabaretowej Sylwii, ma jednak poślubić zamożną hrabinę Stasi. Sylwia na wieść o zaręczynach ukochanego wyrusza za nim na bal do Wiednia, gdzie oczarowuje wszystkich zgromadzonych, łącznie z rodzicami Edwina. Po wielu zwrotach akcji historia ma swój szczęśliwy finał - młodzi padają sobie w ramiona, a stary książę akceptuje wybór syna.

Podczas przedstawienia nie zabrakło najsłynniejszych arii, takich jak: Artystki, artystki, artystki z variété, Choć na świecie dziewcząt mnóstwo czy Bez miłości świat nic nie wart – kochaj mnie. Publiczność, która wypełniła strzyżowicką salę po brzegi, podziękowała artystom za wspaniały występ owacjami na stojąco.