Dzień dziecka w Psarach

Początek czerwca w gminie Psary to doroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. W tym roku najmłodsi mieszkańcy gminy świętowali w piękne niedzielne popołudnie, 2 czerwca na stadionie sportowym w Psarach. Słoneczna pogoda oraz bogaty i różnorodny program okazały się niezwykle ciekawą propozycją, bowiem stadion odwiedziły tłumy. W tym roku nikt nie mógł narzekać na nudę.

Podobnie jak w latach ubiegłych ogromną popularnością cieszyły się bezpłatne dmuchańce. Dzieci mogły poszaleć na trampolinach, zjeżdżalniach, torach przeszkód, dmuchanych kulach i ściance wspinaczkowej. Na nieco młodszych uczestników czekała karuzela oraz malowanie twarzy.

Mali plastycy wykazali się w konkursie plastycznym, przenosząc na papier swoje wymarzone wakacje. Za to miłośnicy sportowej rywalizacji konkurowali ze sobą podczas zawodów sprawnościowych. W tym roku zainteresowanie sportową rywalizacją przerosło wszelkie oczekiwania - wzięło w nich udział ponad 130 dzieci.

Głównym elementem programu imprezy były wokalne i taneczne popisy artystyczne. Spektakularny pokaz akrobatyki artystycznej oraz występ zespołu instrumentalistów z ośrodka kultury w Sarnowie to tylko niektóre z propozycji przygotowanych m.in przez uczestników zajęć GOK. Tego dnia na scenie królowały skoczne układy cheeleaderek, występy wokalne i taneczne przygotowane przez przedszkolaków i uczniów ze szkół z Dąbia, Gródkowa, Strzyżowic, Sarnowa i Psar. Zwieńczeniem tego szczególnego dnia było uhonorowanie przez wójta Tomasza Sadłonia laureatów konkursów plastycznych i sportowych, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Zorganizowanie tak wielu bezpłatnych i ciekawych atrakcji było możliwe dzięki wsparciu: psarskiego samorządy, Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary, firmie Transbud Wulkan - Zdzisław Wszoła oraz firmie LIDL Polska.