Turniej tenisa stołowego rozegrany!

28 kwietnia, już po raz ósmy, odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Psary. Podobnie jak w latach ubiegłych, w sportowe szranki stanęli zawodnicy w 6 kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. W tegorocznej odsłonie turnieju wzięło udział ponad 30 zawodników. Dla triumfatorów organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody, a dla zdobywców pierwszych miejsc dodatkowo pamiątkowe puchary, które wręczył wójt Tomasz Sadłoń. Jak co roku, wyróżniony został najstarszy zawodnik turnieju, którym w tym roku był Tadeusz Woźniak.

Zawody rozgrywane były zgodnie z zasadami i regulaminem Polskiego Związku Tenisa Stołowego, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia Stanisław Szydło.

W rywalizacji dziewczyn z klas IV-VI I miejsce zajęła Karolina Sonik, a II Amelia Gajos. Najlepszą zawodniczką wśród klas VII-VIII i gimnazjum została Wiktoria Sara, na II miejscu uplasowała się II Anna Jewak, a III Kinga Busz.

W rywalizacji chłopców, a kategorii klas I-III zwyciężył Mateusz Gajos, wśród uczniów klas IV-VI I miejsce zajął Kacper Sztuka, II Filip Arabski, a III Mateusz Trzcionka, natomiast wśród uczniów klas VII-VIII i gimnazjum I miejsce należało do Jakuba Jęśka, II Dawida Migasa, a III Norberta Łaszczycha.

W kategorii do lat 30 zwyciężył Dominik Dziuba, II miejsce zajął Mateusz Osada, a III Mateusz Witek. Najlepszym w kategorii do lat 50 okazał się Paweł Kotuła, II miejsce należało do Jacka Walkosza, a III Marka Matyjaszka. Wśród mężczyzn powyżej 50 lat zwyciężył Andrzej Skotnicki, II miejsce zajął Jerzy Sadłoń, a III Jacek Miodek. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!