W gminie Psary zawisło ponad 1100 flag

Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w gminie Psary zawieszono ponad 1100 państwowych i unijnych flag.

Flagi państwowe z okazji majowego święta są już w Psarach tradycją. W tym roku po raz pierwszy zawisły także flagi unijne, którymi psarski samorząd postanowił uświetnić 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. - W tym roku podjęliśmy decyzję, żeby na majówkę wywiesić nie tylko flagi państwowe, ale także unijne. - mówi wójt Tomasz Sadłoń – Obecność Polski we wspólnocie europejskiej przynosi możliwość podróżowania po krajach członkowskich bez paszportu, swobodnego wyboru miejsca pracy czy nauki oraz zdobywania unijnych dotacji. Te 15 lat to bardzo udany czas dla gminy Psary. W tym okresie zrealizowaliśmy i realizujemy łącznie około 100 projektów z unijnym dofinansowaniem, dzięki którym nasza gmina bardzo mocno się zmienia. Wykorzystujemy środki unijne na przebudowy sieci wodociągowych, remonty dróg czy termomodernizacje budynków użyteczności publicznej. Jednymi z ważniejszych przedsięwzięć, które są doskonałymi przykładami na to jak zmienia się nasze otoczenie są otwarte w tym roku Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach oraz budowa żłobka i przedszkola w Psarach. Warto wspomnieć, że dofinansowania pozyskujemy także na miękkie projekty. Nasze szkoły realizują mobilności i wymiany międzynarodowe, dzięki którym uczniowie mogli już odwiedzić niemal wszystkie europejskie kraje.

Ponad 1100 flag zostało zawieszonych przy wszystkich głównych drogach, szkołach, kościołach, budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych, stadionach, Zakładzie Gospodarki Komunalnej, Gminnym Ośrodku Kultury oraz Urzędzie Gminy Psary.