Szachiści walczyli o Puchar Wójta Gminy Psary

W ostatni weekend marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Psary. Uczestnicy zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 16 oraz dorośli.

W turnieju wzięło udział 10 dzieci i 7 dorosłych. Prowadzącym był instruktor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary Ireneusz Witas-Tryjański. Rozgrywki szachowe powoli zaczynają być turniejem rodzinnym, ponieważ bierze w nim udział kilka pokoleń, często wnuka przygotowuje dziadek. Dzięki temu atmosfera jest bardzo przyjazna, a zawodnicy świetnie się bawią.

W tegorocznym turnieju w kategorii dzieci i młodzież do lat 16 I miejsce zajął Paweł Grochala, II Mateusz Bork, a III Maksymilian Brzózka. Mistrzem wśród dorosłych został Rafał Bargieła, na II miejscu uplasował się Henryk Czapla, a III Adam Białas.