Przedszkolaki z Sarnowa będą miały nowy plac zabaw

Przy sarnowskim przedszkolu powstaje nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, drewniana altana ze sceną i zapleczem gospodarczym oraz wygrodzony pergolą plac, na którym odbywać się będą zajęcia w ramach programu Szkoła Letnia. Obiekt zyska nowe oświetlenie i chodniki.

Podczas dotychczasowych prac zakończono montaż wszystkich elementów placu zabaw i rozpoczęto budowę bezpiecznej nawierzchni. Na przygotowanej podbudowie wylana została betonowa płyta w kształcie ośmiokąta, na której wkrótce powstanie pergola. Zbudowano również prefabrykowane fundamenty pod altanę oraz położono nawierzchnię z kostki brukowej.

W tworzeniu projektu zagospodarowania otoczenia przy placówce pomagała dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie – bardzo się cieszę, że już wkrótce przy przedszkolu powstanie nowy plac zabaw. Jestem pewna, że to miejsce spodoba się dzieciom, które będą miały do swojej dyspozycji naprawdę fajne i nowoczesne urządzenia do zabawy – mówi Małgorzata Barańska, dyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie.

Wykonawcą tego przedsięwzięcia jest Marta Derkacz Garden Designer z Lublina, a koszt prac wyniesie 405 121,75 zł. Zgodnie z umową inwestycja zostanie zakończona do 16 sierpnia.

Warto wspomnieć, że 25 lipca podpisano umowę na budowę oświetlenia przy chodniku, który przebiega wzdłuż budynku przedszkola i łączy ul. Szkolną z ul. Wiejską w rejonie skrzyżowania z DK 86. Wykonawcą tego zadania jest Zakład Usług Elektrycznych Roman Kwaśniak z Bobrownik, a jego koszt sięga 49 981,12 zł. Zgodnie z umową prace potrwają do 25 października.