Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz drugi w naszej gminie odbył się Gminny Koncert Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebraliśmy[nbsp] około 33 185 złotych.

8 stycznia od godz.16.00 graliśmy z pompą pod Urzędem Gminy w Psarach . Pomimo zimna oraz mżawki na gminnym finale pojawiło ponad 1000 osób. Na rozgrzanie oprócz gorącej atmosfery Ośrodek Kultury rozdawał kawę i herbatę, a Justyna Hołubowska z Zajazdu Zielony Gościniec mieszczącym się w Sarnowie częstowała wszystkich pysznym żurkiem.

Gminny finał rozpoczęły występy naszych rodzimych artystów. Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze Szkół Podstawowych w Gródkowie, Sarnowie i Strzyżowicach, następnie zespół wokalno – instrumentalny pod kierownictwem Anny Bogackiej i instrumentalny pod kierunkiem Grzegorza Bochenka, na scenie pojawiły się również dzieci i młodzież z Ośrodka Kultury w Dąbiu[nbsp] oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu w występie taneczno – wokalnym oraz młoda wokalistka Martyna Kuś.

Od 16.00[nbsp] do 19.30 każda osoba, która wspomogła fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogła wziąć udział w quizie fantowym. Każdy los wygrywał i na koniec brał udział w losowaniu głównych nagród, a było o co walczyć. Nagrody w quzie zostały wykonane przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w Psarach. W akcji udało się sprzedać około 650 biletów dzięki czemu zebrano 4 206 zł. Na szczęśliwców czekały nagrody główne: skuter ufundowany przez Zdzisława Wszołę właściciela firmy Transbud Wulkan oraz Piotra Ślusarczyka właściciela firmy Wulkan Serwis z Preczowa, DVD ufundowane przez Tomasza Sadłonia Wójta Gminy Psary, aparat fotograficzny od Radnego Gminy Psary Łukasza Siwczyka, a także odkurzacz od samorządu gminnego. Ponadto dzięki hojności sponsorów osoby biorące udział w[nbsp] quizie fantowym miały okazje wygrać bony od: dr med. Magdaleny Laber – Matuszak z Gabinetu Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej „Cynamon”, Jacka Gawrona i Bartłomieja Kiszki z NZOZ „Medicus”, Agnieszki Wiązek z Salonu Fryzjersko - Kosmetycznego „Oliwia” i Firmie Handlowo – Usługowej „Oliwia”, Marcina Celi z Serwisu Auto Klimatyzacji, od Justyny Hołubowskiej z Zajazdu Zielony Gościniec, Marii Ficek z Salonu „Twój Styl”, Justyny Januszewskiej z solarium „Ergoline”, Marka Łapanowskiego z Kwiaciarni Psary, Zbigniewa Stanika z Autocetrum Serwis , Jarosława Dydaka z Marketu „Karolinka” w Psarach, Marka Gawrona z Zakładu Introligatorskiego, Banku Spółdzielczego, Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach.


Ponadto Sebastian Nowak z firmy „Nowbud” z Psar, Państwo Łukasz i Teresa Kyrcz[nbsp] z firmy „Drogrem S.C.” oraz Państwo Aleksandra i Łukasz Poznar z firmy Fas Art Studio wsparli finansowo organizację gminnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Po występach naszych gminnych artystów zagrał zespół „Zodiak”, po nim nastąpiła I część losowania bonów upominkowych od sponsorów. Punktualnie o godz. 20. 00 Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń rozpoczął odliczanie do pokazu sztucznych ogni, po którym nastąpiło losowanie długo wyczekiwanej przez wszystkich nagrody głównej - skutera, który trafił do Izy Krupy, mieszkanki Malinowic.


- Wspólnie z rodziną kupiliśmy 5 losów i bardzo się cieszę, że w końcu udało nam się coś wygrać. Orkiestra bardzo nam się podobał, wspólnie zbieraliśmy pieniądze na szczytny cel,[nbsp] światełko do nieba było piękne, a cała impreza świetnie zorganizowana.


Imprezę tego dnia zakończył zespół Royal Band. Dziękujemy wszystkim za wsparcie Fundacji Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Red.