aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Zakończono remont kaplicy na cmentarzu w Strzyżowicach

09.01.2018

W grudniu 2017 r. zakończono remont kaplicy na cmentarzu komunalnym w Strzyżowicach. Była to kolejna inwestycja, którą przeprowadzono w ubiegłym roku na strzyżowickim cmentarzu.

W budynku wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Stare schody wejściowe rozebrano i wymieniono na nowe z gotowych elementów prefabrykowanych, dach wyczyszczono i pomalowano oraz wykonano podbitki. Kaplica zyskała również nową elewację. Ponadto rozebrano zniszczony budynek gospodarczy oraz zdemontowano istniejący i wybudowano nowy boks śmietnikowy. Prace wykonał Zakład Gospodarki Komunalnej w Psarach, a ich koszt wyniósł 86 299,64 zł.

W ramach poprzedniej inwestycji na cmentarzu komunalnym wybudowano sześć wzajemnie krzyżujących się alejek wykonanych z kostki betonowej drobnowymiarowej o łącznej powierzchni 806 m². W centralnej części cmentarza, znajdującej się przy krzyżu, ułożono płyty granitowe płomieniowane o powierzchni 6 m², a za kaplicą nawierzchnię z kostki ażurowej ekologicznej o powierzchni 85 m². Łączny koszt tych prac wyniósł 139 392,86 zł, a ich wykonawcą była firma ZRB Tyskie Drogi Sp. z o.o.

Jesienią ubiegłego roku cmentarz objęty został również systemem monitoringu, sygnalizacji włamania i napadu oraz dźwiękowym systemem ostrzegawczym. Koszt wszystkich urządzeń wraz z montażem wyniósł blisko 22 tys. zł

Wróć