aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Zakończono budowę przedszkola w Gródkowie

05.01.2018

W grudniu 2017 r. zakończono budowę przedszkola w Gródkowie. Nowa placówka dla najmłodszych mieszkańców gminy rozpocznie działalność już 12 lutego.

Przedszkole powstało przy istniejącym budynku szkoły podstawowej. Jego powierzchnia wynosi 280,90 m², a przestrzeń została podzielona na trzy sale dla poszczególnych grup dzieci. Pozwoli to na utworzenie dodatkowej klasy dla 3- i 4-latków. Przebudowano także część budynku szkoły, gdzie między innymi położono nowe ocieplenie ścian przy wejściu głównym oraz przebudowano schody zewnętrzne przy wejściu do kuchni.

Ponadto placówka zyskała nowe ogrodzenie, oświetlenie oraz ogrodzony plac zabaw z nawierzchni syntetycznej, który wyposażono w urządzenia rekreacyjno-edukacyjne przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Przebudowano również istniejące i wybudowano nowe chodniki oraz drogi wraz z 14 miejscami postojowymi, w tym z 1 dla osób niepełnosprawnych. Warto zaznaczyć, że zarówno budynek jak i przestrzeń wokół niego zostały w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą inwestycji, wartej 1 392 234,25 zł, była firma Biuro Serwis Izabela Jędrzejewska z Katowic. Psarski samorząd pozyskał unijne dofinansowanie na budowę przedszkola w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w wysokości 864 318,74 zł. Gmina Psary zdobyła również dofinansowanie do projektu pn. „Upowszechnienie edukacji przedszkolnej wśród dzieci w wieku 3-4 lat oraz poprawa jakości świadczonych usług w placówce wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Psary”. Wartość projektu to 510 266,46 zł, z czego otrzymana dotacja wynosi 433 726,49 zł. Pieniądze te pozwolą na kompletne wyposażenie trzech sal tematycznych: językowej (zajęcia z czytania i pisania, nauka języka obcego, zajęcia logopedyczne), do zajęć wychowania przez sztukę oraz do zajęć przyrodniczo-matematycznych (wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt, wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną).

Od 3 do 18 stycznia 2018 r. trwa rekrutacja dzieci m.in. do grupy popołudniowej, która będzie działać w godzinach 12:00-17:00. Wszystkie informacje na temat rekrutacji można uzyskać w Szkole Podstawowej w Gródkowie, pod numerem telefonu 32 267 22 40 lub na stronie internetowej www.spgrodkow.edupage.org

Wróć