aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

W gminie Psary rozbłysły świąteczne iluminacje

05.12.2017

Na początku grudnia na głównych drogach gminy Psary już po raz drugi zabłysły iluminacje, dzięki którym można poczuć wyjątkowy, świąteczny klimat.

W czternastu miejscach gminy Psary pojawiło się łącznie 74 dekoracje świetlne. W tym roku zawisły one na słupach oświetleniowych: w Dąbiu na ul. Pocztowej (od skrzyżowania z Malinowic do Zakładu Gospodarki Komunalnej) oraz przy ul. Kościelnej, w Preczowie na ul. Szkolnej (od kościoła do boiska wielofunkcyjnego), w Strzyżowicach na ul. 1 Maja (od przedszkola do kościoła), w Psarach przy ul. Wiejskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Malinowicką) oraz na ul. Zwycięstwa przy kościele. Świąteczne ozdoby zawieszono również w Sarnowie na ul. Głównej oraz ul. Wiejskiej przy kościele. Na terenie szkoły w Gródkowie pojawiła się iluminacja 3D, a na budynku Gminnego Ośrodku Kultury w Psarach zawieszono napis „Wesołych Świąt”. W Górze Siewierskiej dekoracje zdobią ul. Kościuszki (od ul. Ogrodowej w górę) i okolice skrzyżowania przy OSP. Iluminacje założono również w Brzękowicach Górnych (od OSP do byłej szkoły) oraz w Malinowicach na ul. Wiejskiej (od placu zabaw do skrzyżowania z ul. Szkolną).

Dekoracje świetlne, które wprowadzają magiczny nastrój świąt w gminie Psary, będzie można podziwiać do 16 stycznia. Wszystkie iluminacje zostały wypożyczone przez psarski samorząd, dzięki czemu w kolejnych latach będzie można je wymieniać na nowe.

Wróć