aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Trwają zaawansowane prace przy budowie Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach

14.12.2017

Zmiany widoczne są już wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Aktualnie budynek jest docieplany, a w pomieszczeniach znajdujących się na parterze i piętrze kończone są prace przy wymianie instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania.

Po wymianie stolarki okiennej w całym budynku przystąpiono do docieplenia ścian i fundamentów oraz wymiany pokrycia dachu nad częścią przynależną do OSP. Zamontowano również podwieszane sufity, a w pomieszczeniach sanitarnych wykonano okładziny ścian i podłóg.

W garażach Ochotniczej Straży Pożarnej wykonano kanał techniczny, posadzkę betonową, zamontowano nowe bramy garażowe i przystąpiono do układania płytek na ścianach. W części przeznaczonej na salę audytoryjną wzmocniono konstrukcję stalową zadaszenia budynku i wykonano konstrukcję sceny. Przystąpiono także do budowy konstrukcji żelbetonowej w sali konferencyjno-cateringowej. Na terenie przyległym do obiektu zakończono budowę kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe z budynku.

W modernizowanym budynku powstanie Centrum Usług Społecznych w postaci gminnego centrum kulturalno-szkoleniowego. W obiekcie mieścić się będą dwie główne sale: audytoryjna dla ponad 200 widzów i konferencyjno-cateringowa. Obiekt przejdzie termomodernizację, a do jego ogrzewania zostaną zastosowane odnawialne źródła energii w postaci instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła. Przed obiektem powstaną drogi dojazdowe, chodniki i 20 nowych miejsc parkingowych.

Wykonawcą inwestycji jest firma Efekt Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich. Koszt przedsięwzięcia wynosi 6 011 399,95 zł, z czego psarski samorząd pozyskał unijne dofinansowanie wynoszące 738  147,48 zł. Złożył również wniosek o dofinansowanie termomodernizacji budynku OSP w Strzyżowicach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, w którym ubiega się o dodatkowe 699 468,621 zł dotacji. Zgodnie z umową prace potrwają do końca października 2018 r.

Wróć