aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Rusza rekrutacja do centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie

21.11.2017

Rusza rekrutacja pracowników do centrum logistycznego FM Logistic w gminie Psary, którego budowa zakończy się już w lutym 2018 roku.

Dzięki tej inwestycji w gminie Psary powstaną nowe miejsca pracy, związane z obsługą całej strefy logistycznej. W samym centrum logistycznym, po pierwszym etapie budowy, miejsce pracy znajdzie 40 osób. W dalszych etapach rozwoju centrum logistycznego firma FM Logistic będzie realizowała kolejne rekrutacje. Obecnie poszukiwane są osoby na stanowiska operatorów wózków widłowych.


- Praca w FM Logistic to możliwość rozwoju zawodowego poprzez różnorodny pakiet szkoleń i system awansów wewnętrznych. Dzięki nim aż 95% stanowisk obejmowanych jest przez dotychczasowych pracowników – mówi Urszula Czogała, kierownik ds. personalnych FM Polska Sp. z o.o. – Oprócz tego zatrudnieni mogą liczyć na bogaty pakiet socjalny, w tym opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe, dofinansowania do atrakcyjnych zajęć, np. karnetów na basen lub siłownię, karty Multisport, bilety do kin i teatrów. Często organizowane są wycieczki pracownicze, festyny i tzw. dni otwarte. Dodatkowo, oferujemy dzieciom naszych pracowników dofinansowanie do podręczników szkolnych i wypoczynku, zabawy choinkowe i paczki świąteczne. Na terenie FM Logistic działa również Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych oferujący m.in. zapomogi.


Ze szczegółowymi ofertami pracy można zapoznać się m.in. na stronie: bedzin.praca.gov.pl Ogłoszenia pojawią się także w serwisach: pracuj.pl i olx.pl oraz na stronie internetowej gminy rekrutacja do FM Logistic.


Pod koniec października wójt gminy Psary zainicjował wspólne spotkanie przedstawicieli FM Logistic z pracownicami Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie oraz kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Psarach w celu omówienia szczegółów procesu rekrutacji nowych pracowników. W wyniku spotkania ustalono, że rozmowy rekrutacyjne przeprowadzane będą w Ośrodku Pomocy Społecznej w Psarach oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie, tak aby kandydaci na nowe stanowiska pracy z terenu gminy Psary oraz powiatu będzińskiego mieli ułatwiony dojazd na spotkania rekrutacyjne.


Wykonawcą inwestycji, która powstaje w Sarnowie przy drodze krajowej 86, jest spółka Bati Klodnica. Generalny wykonawca – firma NG Concept – zadeklarowała zakończenie I etapu budowy w lutym 2018 roku. Do tego czasu powstaną dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m² i ponad 40 tys. miejsc paletowych oraz budynki zaplecza socjalnego, biurowego i technicznego. Powstanie także parking dla 32 pojazdów TIR i 60 samochodów osobowych.


W ramach przedsięwzięcia w ciągu najbliższych lat powstanie 10 hal magazynowych - o ponad 100 000 m² powierzchni, budynki zaplecza oraz parkingi. Inwestycja FM Logistic w Sarnowie jako pierwszy obiekt firmy w Polsce została zgłoszona do certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), czyli do prestiżowego certyfikatu dla budownictwa zrównoważonego, wyróżniający budynki zaprojektowane, wybudowane i użytkowane w dbałości o środowisko i jego zasoby naturalne oraz w trosce o zdrowie i komfort przyszłego użytkownika. Łączny koszt inwestycji FM Logistic wyniesie ok. 77 mln złotych.

Wróć