aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Nowa zatoka manewrowa przy przedszkolu w Strzyżowicach

06.11.2017

W październiku zakończyła się budowa zatoki manewrowej, która powstała przy przedszkolu w Strzyżowicach. W ramach inwestycji wybudowano dwa zjazdy z drogi powiatowej ul. 1 Maja oraz miejsca postojowe.

W ramach inwestycji powstały chodniki z kostki betonowej o łącznej długości wynoszącej ok. 150 m, zjazd z drogi powiatowej z dwoma wysepkami oraz 7 miejsc parkingowych w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe Domax Arkadiusz Mika z Boronowa, a ich koszt wyniósł 240 238,70 zł.

Zatoka przy przedszkolu jest jednokierunkową drogą wewnętrzną z wjazdem od strony południowej czyli od strony szkoły. Z lewej strony drogi wewnętrznej (pojazd A) obowiązuje zakaz postoju powyżej jednej minuty, służy on tylko do zatrzymywania się i krótkiego postoju, by dziecko mogło wysiąść z pojazdu i samodzielnie udać się do szkoły. Z kolei po prawej stronie drogi wewnętrznej (pojazdy B) dopuszcza się postój do 5 minut. Stworzony układ komunikacyjny wymaga od kierowców dyscypliny i przestrzegania przepisów, by należycie spełniał swoje zadanie.

Wróć