aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Montaż urządzeń na placu zabaw przy OSP Psary

06.10.2017

Na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach trwają intensywne prace budowlane. Powstaje tu m.in. skatepark, plac zabaw, siłownia zewnętrzna i parking. Koszt tej inwestycji to blisko 1,1 mln zł.

Podczas dotychczasowych robót, które rozpoczęły się pod koniec maja, wybetonowano płytę pod urządzenia skateparku oraz wybudowano miejsce utwardzone kostką brukową pod scenę mobilną. Powstał także plac zabaw o wymiarach 16,2 x 15,7 m, gdzie zamontowano urządzenia do zabawy oraz wewnętrzne ogrodzenie. Zamontowane są także urządzenia skateparku i siłowni zewnętrznej.

Obecnie budowany jest chodnik przy zatoce autobusowej na ul. Szkolnej i droga dojazdowa z ul. Szkolnej na parking dla 14 samochodów. Ponadto montowane jest ogrodzenie terenu i na bieżąco zasiewana jest trawa w miejscach, gdzie roboty zostały już zakończone.

Do 30 października robotnicy dokończą jeszcze montaż oświetlenia terenu, wykończą roboty brukarskie oraz zainstalują bramę rozsuwaną elektrycznie dla OSP, furtkę oraz dwuskrzydłową bramę przy wjeździe na parking.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma BAKO SPORT G. Baran, R. Koziołek sp. j. z Dąbrowy Górniczej.

Wróć