aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Kolejny sukces gminy Psary w Sportowym Turnieju Miast i Gmin!

27.09.2017

Gmina Psary zdobyła pierwsze miejsce w XXIII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin Województwa Śląskiego w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. 27 września w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń odebrał zwycięski dyplom oraz puchar.

Od 26 maja do 1 czerwca w całym kraju odbyła się XXIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Gmina Psary, już po raz szósty, aktywnie wzięła udział w organizowanym od 9 lat turnieju. Zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy  przez 7 dni uczestniczyli w imprezach sportowych, które odbywały się na terenie całej gminy. W teście Coopera, który jest próbą wytrzymałościową, wzięło udział aż 339 osób, a to o 90 więcej niż w poprzedniej edycji. Przy organizacji 183 różnych zajęć, zawodów, konkursów, gier i zabaw sportowych pomagało 35 niezawodnych wolontariuszy.

27 września w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz pucharów dla samorządów za udział w turnieju. Gmina Psary, klasyfikowana w grupie II, czyli od 10 do 30 tys. mieszkańców, zajęła pierwsze miejsce w województwie śląskim. Druga była gmina Strumień, a trzecia gmina Siewierz.

W grupie I - do 10 tys. mieszkańców - zwyciężyła gmina Lyski, wyprzedzając Ożarowice i Boronów. W kolejnej grupie III, czyli od 30 tys. do 90 tys. mieszkańców wygrały Siemianowie Śląskie przed Piekarami Śląskimi, a w grupie IV powyżej 90 tys. mieszkańców zwycięstwo odniosła Dąbrowa Górnicza, pokonując Sosnowiec i Bielsko-Biała.

Sportowy Turniej Miast i Gmin organizowany jest, by uświadomić społeczeństwu, jak ważna jest aktywność fizyczna i systematyczne ćwiczenie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Pamiętajmy o seniorach”, a jej głównym celem była motywacja do wyjścia z domu i integracja wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin, zwłaszcza osób powyżej 50 roku życia. Udział w wydarzeniach sportowych był bezpłatny, a warunkiem zaliczenia uczestnictwa czynny udział każdej chętnej osoby w imprezach sportowych, zorganizowanych w ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest polską wersją Światowego Dnia Sportu – Challenge Day, a jego organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wróć