aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

I Gminna Senioriada

04.07.2018

29 czerwca na placu przy OSP w Psarach odbyła się I Gminna Senioriada, w której wzięło udział ponad 220 osób z wszystkich klubów seniora z terenu gminy Psary.

W imprezie wzięły udział: Klub Seniora Brzękowice-Goląsza pod przewodnictwem Lidii Dróżdż, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Malinowic pod przewodnictwem Teresy Olesińskiej, Klub Seniora z Psar pod przewodnictwem Ewy Kozieł oraz Klub Seniora Podróżnika z Sarnowa pod przewodnictwem Małgorzaty Ilony Pasek.

Na początku imprezy sekretarz gminy Mirella Barańska-Sorn przywitała wszystkich zgromadzonych w imieniu wójta. Następnie rozpoczął się turniej, który składał się z 6 konkurencji. W jednej z nich kluby seniorów musiały wykazać się wzorową współpracą, by wtoczyć 3 piłeczki ping-pongowe do środka kolorowej chusty animacyjnej. W kolejnej wytypowana przez kluby osoba oddzielała białą fasolę od czerwonej na czas, a zadanie to utrudniały duże rękawice kuchenne na rękach. Następna była przygotowana dla wprawnych gospodyń, które musiały sparować na czas skarpetki. Ostatnia konkurencja w zręcznościowej części turnieju polegała na jak najszybszym przekazaniu w kółku hula-hop, bez puszczania rąk. Przyszedł również czas na część intelektualną i  sentymentalny test wiedzy o PRL-u.

W I Gminnej Senioriadzie: I miejsce zajął Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Malinowic, II miejsce Klub Seniora Brzękowice-Goląsza, III miejsce Klub Seniora Podróżnika z Sarnowa, a wyróżnienie Klub Seniora z Psar. Po zmaganiach uczestnicy bawili się przy dźwiękach zespołu Art Music.

Wszyscy seniorzy zgodnie stwierdzili, że takie wydarzenia jak senioriada są bardzo potrzebne. To świetny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu oraz zintegrowanie się klubów z różnych sołectw. Seniorzy z niecierpliwością czekają na następną gminną imprezę, przygotowaną z myślą o nich, czyli na Gminny Dzień Seniora, który odbędzie się w listopadzie.

Wróć